Modne oprawki do okularów — na co warto zwrócić uwagę? | Sfera Oczu

Modne oprawki do okularów — na co warto zwrócić uwagę?

Kupując nowe okulary, chcesz wyglądać modnie i stylowo. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę również na oprawki do okularów. To właśnie one sprawiają, że możemy poczuć się modnie i komfortowo nosząc swoje okulary każdego dnia. Podczas zakupu bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego kształtu, który dopełni Twoją urodę, zamiast ją maskować. Sfera Oczu pomoże dobrać perfekcyjny dla Ciebie model, który sprawi, że nawet na co dzień będziesz się prezentować naprawdę świetnie.

Dobrane do osobowości

Przychodząc do salonu, powinieneś szukać oprawek, które będą do Ciebie dopasowane. Warto zwrócić wtedy uwagę na swój kształt twarzy, co opisujemy poniżej. Jednak wybrane oprawki przede wszystkim powinny sprawiać, że będziesz się w nich czuć po prostu dobrze.

W poszukiwaniach należy wybierać modele, które będą pasować do Twojej osobowości, które będą oddawały Twój charakter. Okulary to coś, co nosisz na co dzień. To one prawdopodobnie są pierwszą rzeczą, na którą ludzie wokół Ciebie w pierwszej kolejności zwrócą swoją uwagę. To wszystko sprawia, że z pozoru mało istotne oprawki do okularów odgrywają dość ważną rolę w Twoim życiu I kształtowaniu wizerunku. Dlatego przy wyborze nie nalezy się śpieszyć, lecz warto dać sobie chwilę do namysłu.

Dobrane do kształtu twarzy

Podczas wyboru swoich okularów, możemy przy okazji uwydatnić atuty naszej urody. Niestety gdy wybierzesz złe oprawki, możesz niepotrzebnie uwydatnić wszelkie swoje mankamenty. Dlatego, przy wyborze należy dobrać je między innymi do kształtu twarzy. Poniżej znajdziesz krótkie opisy, które mogą Ci zdefiniować rodzaj swojej twarzy:

  • Twarz kwadratowa, która charakteryzuje się szerokim i często niskim czołem, szeroką linią żuchwy, oraz policzkami, które leżą w jednej linii z czołem i brodą. Do takiego rodzaju dobrze jest dobrać oprawki, które są grube i szerokie. Świetnie będą też pasować te o mocnych i intensywnych barwach bądź takie, gdzie góra jest ciemna i intensywna, a dół jest lekko jaśniejszy lub nie ma go wcale. Do tego typu buzi można dobrać modeli typu kociego, które zawsze są na topie. Polecane są również okrągłe czy też owalne.
  • Trójkątna, można ją poznać po szerokim czole i szczęce zwężającej się ku dołowi. Zauważalne są również niewielkie oczy, dokładnie zarysowana broda, a także szerokie wargi. Jeśli posiadasz ten typ, sprawdzą się u Ciebie warianty, które nie posiadają dolnego obramowania. Modnym wyborem będą też wszystkim znane ”kujonki” czy wszelkiego rodzaju inne owalne opcje. Podobnie jak w poprzednim przypadku pasować  będą również te stylizowane na „kocie oczy”. Powyższe porady sprawią, że możesz w łatwy sposób wyrównać proporcje swojej twarzy.
  • Okrągła twarz to taka, gdzie zauważymy mocno uwydatnione policzki, a także zaokrągloną brodę. Jej rysy są łagodne, a buzia jest pełna i proporcjonalna. W tym wypadku należy ją wydłużyć i wyszczuplić. Oprawki, na które powinieneś zwrócić uwagę to te zwężone ku dołowi, posiadające kanciaste krawędzie. Warto też spojrzeć na te kwadratowe i prostokątne, które posiadają wyrazistą i ostrą linię. Należy zapamiętać, że nie mogą być za grube, a najlepiej sprawdzą się te o jasnych kolorach.
  • Owalna twarz to ta o symetrycznych rysach, bardzo delikatna i subtelna. Jest dość proporcjonalna i posiada wysunięty podbródek. Do tego typu pasują praktycznie każde oprawki, więc możesz się cieszyć naprawdę dużym wyborem. Wzór, na który szczególnie powinieneś zwrócić uwagę to “panto”, które na swojej popularności nie tracą już od lat. Warte uwagi są też te w stylu “pilotek”,  “nerdów” czy  “motylków”. Możesz jednak unikać tych bardzo szerokich.

Jeśli trudno Ci jest określić typ swojej twarzy i kompletnie nie wiesz jakie okulary będą najlepiej do Ciebie pasować, to nie masz się czym przejmować. Nasi specjaliści w Sferze Oczu bardzo chętnie Ci doradzą i pomogą w wyborze, który będzie dla Ciebie najlepszy. Przyjdź do nas i z naszą pomocą wybierz modne oprawki, w których będziesz się prezentować naprawdę rewelacyjnie.

Zapraszamy do kontaktu z salonem optycznym Sfera Oczu!

Logo Sfera Oczu